Останні новини

Сергій Чернов: Коли розпочинався процес децентралізації, ми мали надію, що збудуємо нову державу

На своїй сторінці в Фейсбук голова Харківської обласної ради Сергій Чернов висловив свою думку щодо реалізації реформи децентралізації в Україні протягом шести років.

Коли розпочинався процес реформування й децентралізації, ми мали надію, що збудуємо нову державу, в якій громади будуть спроможними ефективно реагувати на усі виклики, працюючи на людину.

Минуло шість років, а ми, на жаль, досі не можемо завершити цей процес, тому що вектор реформ постійно змінюється. Я прибічник того, щоб завжди ухвалювати рішення і діяти винятково у рамках закону. Якби спочатку були внесені відповідні зміни до Конституції, а потім прийняли нормативно-правову базу, то ніяких би правових колізій та проблем ми б не мали.

Варто обирати шлях пошуку компромісів, тому що у таких складних питаннях державотворення завжди є кілька підходів. Пошук компромісних рішень має бути як на місцевому рівні, так на регіональному, і державному.

Однак, сьогодні немає діалогу, немає відповідної правової бази для ухвалення рішень, а правові засади підміняють чиїмись суб’єктивними бажаннями та баченням, порушуючи фундаментальні засади – Конституцію та закони України

Нагадаємо.