Викрито міжрегіональну злочинну групу, яка займалася «виготовленням» дітей для іноземців

Дитина «під ключ» з повним пакетом підроблених офіційних документів обходилася клієнтові у 60 тисяч доларів США.

Зловмисники сприяли незаконному отриманню немовлят іноземними громадянами під прикриттям програми «сурогатного материнства».

Викрили злочинну схему співробітники слідчого управління ГУНП в Харківській області спільно зі  Співробітниками Управління Служби безпеки України в Харківській області під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури.

Проведеним розслідуванням встановлено, що до складу злочинної групи входили мешканці Київської та Харківської областей, у тому числі керівники одного зі столичних центрів репродуктивної медицини. Зловмисники допомагали іноземцям оформити фіктивний шлюб з громадянками України та забезпечували їх підробленими документами, котрі засвідчували нібито їх безпліддя. Це дозволяло ділкам отримати підстави для офіційного застосування допоміжних репродуктивних технологій. Далі зловмисники знаходили кандидаток на «сурогатне материнство» і попри всі медичні протипоказання проводили запліднення. Після пологів фіктивний шлюб розривався, а іноземець формально отримував право на вивезення дитини за кордон.

Окрім цього, задокументовано недбале ставлення медичних працівників до своїх обов’язків, що призвело до смерті новонароджених.

У межах відкритого кримінального провадження слідчими та оперативниками проведено низку обшуків у членів злочинної групи. Вилучено мобільні телефони, засоби електронно-обчислювальної техніки, документальні матеріали з доказами протиправної діяльності.

Проведено ряд експертиз. Тривають слідчо-оперативні дії для встановлення причетності учасників злочинної групи до можливої торгівлі людьми.

Санкція статей передбачає до 3 років позбавлення волі.

Нагадаємо.