Сергій Чернов: Статистика за січень-лютий невтішна. Закриваються спортивні школи та є проблеми з транспортом

«Сьогодні, у зв’язку з тим, що громади не можуть утримувати передане їм майно від районних рад, спостерігається закриття спортивних, культурних закладів та погіршення надання соціальних послуг».

Про це зазначив Сергій Чернов, Президент Української асоціації районних а обласних рад в ході кругло столу Нова редакція Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» через призму «Європейської хартії місцевого самоврядування».

«Січень-лютий 2021 року показав, що розпочалось закриття спортивних шкіл, закладів мистецтв, а також є проблеми з наданням транспортних та інших важливих послуг населенню. І все це тому, що деякі громади не можуть утримувати такі заклади, які їм, відповідно до Закону 3651-Д зобов’язані передати районні ради», — опираючись на узагальнені дані від районних рад, зазначив Президент УАРОР.

«Завдання районних рад  – розвантажити громади. Тож у Законі Про місцеве самоврядування мають бути прописані конкретні повноваження для районних та обласних рад, перелік яких ми раніше надавали до робочої групи з напрацювання цього Закону», — наголосив Сергій Чернов.

Крім того, Сергій Чернов нагадав учасникам, що УАРОР не просто виступала проти Закону 3651-Д, а водночас просила дати один рік перехідного періоду, щоб з’ясувати наскільки ефективно зможуть справитись громади з майном районних рад.

Нагадаємо.