Сергій Чернов: Спостерігається істерія щодо субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою

Про це у розмові «Громадському радіо» повідомив Сергій Чернов, президент Української асоціації районних та обласних рад.

УАРОР днями провела всеукраїнську онлайн-нараду з проблемних питань районних рад.

«Минулого року ми зверталися до всіх рівнів центральної влади з проханням дати перехідний рік для того, щоб новостворені об’єднані територіальні громади змогли адаптуватися, створити свої виконавчі органи й ми не втратили якість послуг, які надаються на місцях. Нас не почули. На сьогодні спостерігається істерія щодо субрегіонального рівня адмінустрою, вона перемагає. Рішення, яке було прийняте в кінці 2020 року щодо змін до бюджетного кодексу, позбавило районні ради коштів на виконання конституційних обов’язків.

На сьогодні реформа місцевого самоврядування і територіальної організації влади, яка була концепцією від 1 квітня 2014 року, є чинною відповідно до рішення уряду України. У цій концепції написано, що ми повинні були внести зміни до Конституції, на рівні районів повинні бути створені районні ради й виконкоми, а на рівні областей – обласні ради й виконкоми. В результаті на рівні районів ми створили квазіоргани районну раду і незрозумілі районні адміністрації, на рівні області ми поки що не проводили реформу зовсім.

Якщо люди не проінформовані, вони ставляться до будь-яких реформ насторожено. Реформу можна проводити тоді, коли підготовлене інформаційне поле, коли людям роз’яснено, яка мета цих реформ і що вони отримають – сьогодні, завтра чи через рік. Рада Європи провела опитування стосовно продовження реформи децентралізації. У 2016 році 64% опитаних говорили про те, що необхідно продовжити реформу. На кінець 2020 року таких людей вже було 58% – це лякає», – про це в інтерв’ю «Громадському радіо» сказав президент УАРОР Сергій Чернов.

Повна версія інтерв’ю на Громадському радіо.

Нагадаємо.