Місцеві вибори логічно проводити після завершення формування ОТГ

Таку думку висловив керівник Офісу Президента України Андрій Богдан під час брифінгу 30 липня.

«У нас є проблема незакінченої реформи місцевого самоврядування. Частина виборів у ОТГ відбулася, частина не відбулася. Було б абсолютно логічно закінчити формування ОТГ, а тоді здійснити перевибори. Але ухвалення такого рішення – це питання діалогу з депутатами», – зазначив Андрій Богдан.

Крім того, він підкреслив, що проведення дострокових місцевих виборів неможливе без ухвалення відповідного закону.

Андрій Богдан також додав, що реформа децентралізації має бути завершена в тому вигляді, у якому вона була запланована, – з посиленням ролі громад у вирішенні питань їхньої життєдіяльності.

На Харківщині реформу децентралізації активно підтримує голова Харківської обласної ради Сергій Чернов: «Реформа децентралізації позитивна як ніяка інша. Ми ж не можемо допустити, щоб у 2020 році після виборів до органів місцевого самоврядування, у нас сталася ситуація, що пів країни буде жити в одному правовому полі, а пів країни – в іншому. Але на сьогодні ситуація саме така. Ми маємо «достукатись» до людей, які наразі приймають рішення на державному рівні. І це не питання окремої громади. Це питання державної політики».

Нагадаємо