Останні новини

Затверджено бюджет Харківської області на 2021 рік

На пленарному засіданні позачергової ІІ сесії Харківської обласної ради депутатський корпус затвердив основні показники головного фінансового документу регіону.

Загальний обсяг обласного бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів з державного бюджету України за доходами та видатками у 2021 році складе 5 млрд 702 млн грн.

Зокрема, по галузям плануються наступні видатки з обласного бюджету:

Видатки на освіту передбачені в сумі майже 2 млрд грн.

На охорону здоров’я плануються кошти в сумі 485 млн грн. Ці кошти планується спрямувати для реалізації бюджетних програм у сфері охорони здоров’я.

За рахунок субвенції з державного бюджету передбачаються цільові видатки на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет на І півріччя в сумі 57 млн млн грн, які передаються у вигляді цільової субвенції місцевим бюджетам області на відшкодування вартості препаратів інсуліну та десмопресину.

На соціальний захист та соціальне забезпечення плануються видатки в сумі 548 млн грн.

На соціальні програми у сфері молодіжної політики плануються видатки в сумі 13,6 млн грн.

30 млн грн для реалізації бюджетної програми стосовно закладів і заходів з питань дітей та їх соціального захисту.

По галузі культури і мистецтва плануються кошти в сумі 125 млн грн, у тому числі фінансову підтримку театрів – 15 млн грн,  фінансову підтримку філармоній, ансамблів, концертних організацій – 9,1 млн грн.

Видатки на фізичну культуру і спорт – 174 млн грн.

  • на виконання заходів Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2021 рік передбачається  58,7 млн грн;
  • комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» в загальній сумі понад 224 млн грн, у тому числі на запобігання поширенню COVID-19 – 130 млн грн;
  • Програми розвитку дорожнього господарства Харківської області  – майже 200 млн 830 тис грн.

Резервний фонд передбачається в сумі 44  млн 562 тис грн.

Базова дотація з державного бюджету передбачається в сумі 44  млн грн.

За рахунок трансфертів з державного бюджету, які мають цільове спрямування, в обласному бюджеті заплановані видатки, зокрема:

  • освітня субвенція– майже 576 млн грн;
  • субвенція а здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я – 201 млн 683 тис грн;
  • субвенція на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 22 млн 634 тис грн;
  • субвенція на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 200 млн 830 тис грн.

Водночас, кошти окремих трансфертів з державного бюджету в загальній сумі 1 млрд 193 млн грн залишаються нерозподіленими, зокрема субвенція на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в сумі 803 млн 320 тис грн.

Нагадаємо.