Останні новини

Сергій Чернов: Адміністративний і територіальний устрій не може змінюватися всупереч інтересам громад

Про це сказав Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов в ході онлайн наради з керівниками органів місцевого самоврядування.

Також, обговорювалась ситуація, що склалася в країні у процесі реформування адміністративно-територіально устрою, зокрема укрупнення районів в областях.

Сергій Чернов підкреслив, що адміністративний порядок укрупнення територіальних громад без безпосереднього залучення до ухвалення відповідних рішень представницьких органів громад суперечить законодавству й міжнародним нормам, Європейській хартії місцевого самоврядування зокрема.

Президент Української асоціації районних та обласних рад наголосив на некомпетентності деяких експертів, які на центральному рівні намагаються усунути від проведення реформ безпосередньо керівників органів місцевого самоврядування.

«Позиція й напрацювання Української асоціації органів місцевого самоврядування щодо змін до Конституції, врегулювання механізмів законодавчого поля з метою ефективної реалізації реформи децентралізації, відповідно до ухваленої Урядом України Концепції ще 1 квітня 2014 року, на сьогодні не враховані. На жаль, досі не відбулося спілкування Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра України з головами обласних і районних рад щодо питань проведення реформ», – зазначив Сергій Чернов.

Учасники онлайн зустрічі максимально широко представили географію України – керівники органів місцевого самоврядування півдня, півночі, сходу та заходу країни озвучили спільні проблеми для усіх територій. А найбільшою, за словами спікерів, є відверте нехтування центральної влади інтересами громад в областях.

«Переконаний, що невелика група експертів, які очевидно не були в регіонах, не знайомі з їх специфікою, не може вирішувати питання розвитку держави на довгі роки. Це хибний шлях, наразі є велика небезпека зануритися в нього, якщо все ж таки буде розблокований закон №2653, який надасть змогу Уряду взагалі не звертати увагу на рішення місцевих рад», – зауважив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Президент Української асоціації районних та обласних вважає, що пріоритетом має стати донесення спільної позиції органів місцевого самоврядування до Президента, Мінрегіону, Голови Верховної Ради України, Уряду й закликав керівників обласних та районних рад широко інформувати територіальні громади відносно позиції, яку вони мають по цих питаннях.

«Протягом кількох найближчих днів письмові пропозиції будуть акумульовані й передані на вищий щабель влади. Сьогодні це ключове наше завдання – не дати змінити адміністративно-територіальний устрій держави, не враховуючи інтереси громад, нехтуючи конституційними засадами та міжнародними нормами», – підкреслив Сергій Чернов.

Нагадаємо.