Сергій Чернов: Красноградському районному краєзнавчому музею імені П.Д.Мартиновича 100 років!

21 лютого Красноградський районний краєзнавчий музей імені П.Д.Мартиновича святкує віковий ювілей.

Зі святом співробітників музею та мешканців Красноградщини привітав депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Музей є одним із найстаріших серед аналогічних закладів на Харківщині. За розміром виставкової площі краєзнавчий музей Краснограда – один із найбільших в Україні. Музей носить ім’я засновника, відомого українського живописця, графіка, етнографа Порфира Мартиновича.

Унікальний музей було засновано 1922 року. Наприкінці двадцятих років минулого сторіччя тут зберігалося близько семи тисяч експонатів, а книгозбірня налічувала п’ять тисяч томів. 1982 року на території закладу відкрили картинну галерею. У музеї є 38 експозиційних залів загальною площею понад 2500 квадратних метрів. Найбільше увагу відвідувачів привертають природнича та історична експозиції, а також картинна галерея. 

У фондах Красноградського районного краєзнавчого музею імені П. Д. Мартиновича зберігається 24 тисячі експонатів, що знайомлять не лише з історією та сьогоденням району, а й багатствами його надр. На території садиби розташований своєрідний музей під відкритим небом – українська хата 19 століття та млин-вітряк.

Завдяки ентузіазму та творчій енергії кількох поколінь творчих працівників, музей знають і поважають в Україні.

Музей, заснований 100 років тому, став місцем тяжіння для жителів регіону. Біля його витоків стояли справжні патріоти, які прагнули зберегти історію краю для нащадків.

Бажаю колективу успіхів та процвітання, а відвідувачам музею – незабутніх емоцій та яскравих вражень!», – написав Сергій Чернов в Фейсбук.

Довідково. Серед тем експозицій і окремих експонатів музею: історія будівництва Української укріплінії; історія геологорозвідувань на Красноградщині — макет бурової вишки, документи і світлини буровиків, зразки гірських порід; історія газової промисловості України.

Нагадаємо.