Сергій Чернов: Громади мають надавати населенню основну частину якісних послуг

«Сьогодні повноваження всіх рад незалежно від кількості населення, абсолютно однакові», – прокоментував хід децентралізації депутат обласної ради Сергій Чернов.

«Тобто люди, які проживають на певних територіях, повинні мати однаковий перелік послуг і однаково високу якість отримання таких послуг. І це було основне завдання реформи децентралізації. Наблизити послуги до людей на ті території, де вони проживають. Якщо там не було послуги – вона повинна була з’явитись з урахуванням того, що у громади переданий необхідний обсяг місцевих податків і зборів , збільшене фінансування, а тому перелік та якість всіх послуг повинні суттєво зрости.

Як приклад: на Харківщині проживають близько 2,7 млн людей та понад 200 тисяч переселенців, створено 56 громад, з населенням від 4,5 тис.чоловік до 1,5 мільйона чоловік, але обсяг повноважень в них однаковий.

Від імені Всеукраїнської асоціації районних та обласних рад ми викладали нашу позицію і протягом минулого року керівництву держави на всіх рівнях говорили про всі ризики, яких не уникнути, якщо певні Рішення будуть реалізовуватись у тому вигляді, в якому їх було прийнято на вищому рівні. Зокрема, ми пропонували зовсім іншу редакцію. З тим, щоб 2021 рік став перехідним роком, особливо в бюджетній сфері, і щоб ми еволюційним шляхом побачили, чи спроможні громади однаково виконувати повноваження.

Також, ми рекомендували диференційовано поставитись до передачі майна, визначитись, які послуги передати на рівень громад, а які зконцентрувати на рівні укрупнених районів, де вони природно повинні там бути.

Відрегулювати податкову базу з тим, щоб ті повноваження, які сьогодні виписані в Конституції України і в базовому Законі про місцеве самоврядування кожен рівень органу місцевого самоврядування разом зі своїм виконавчим комітетом і районною державною адміністрацією, яка є по суті виконавчим комітетом відповідної ради, могли реалізувати».

На своїй сторінці в Фейсбук Сергій Чернов запросив громадськість до обговорення: «Чи в усіх громадах і районах послуги стали доступнішими та якіснішими? Які проблемні питання заслуговують на увагу?», – написано у пості.

Нагадаємо.