Сергій Чернов: Визначено переможців обласного конкурсу «Разом в майбутнє»

У Харківській обласній раді відбулось засідання Конкурсного комітету обласного конкурсу проєктів місцевого та регіонального розвитку «Разом в майбутнє».

Цього року у конкурсі дві номінації.

Перша категорія учасників – сільські, селищні, міські ради – ініціатори спільних проєктів, що розроблені в рамках співробітництва територіальних громад.

Друга категорія – громадські організації та спілки – ініціатори проєктів у партнерстві з органами місцевого самоврядування, іншими громадськими організаціями, структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій, науковими установами, державними підприємствами.

«За результатами конкурсу за І категорією відібрано 14 проєктів, за II – 17. Загальна сума, необхідна для їх реалізації, – 46 млн грн, з яких 25 млн грн – обсяг фінансування з обласного бюджету, 20,5 млн грн – з місцевих, кошти конкурсантів – 0,3 млн грн, фінансування партнерів – 0,2 млн грн», – розповіла заступник голови Конкурсного комітету Людмила Немикіна.

За рахунок реалізації проєктів у 2021 році зокрема планується:

  • провести капітальний та поточний ремонти 5 медичних закладів,
  • придбати 21 одиницю медичного обладнання,
  • закупити в реабілітаційний центр 7 тренажерів,
  • придбати 2 легкових автомобіля для центрів первинної медикосанітарної допомоги,
  • створити центри розвитку та дозвілля, відновити 2 спортивних майданчики,
  • придбати 4 автобуси,
  • облаштувати приміщення Центру надання адміністративних послуг,
  • упорядкувати полігон твердих побутових відходів,
  • придбати контейнери та улаштувати майданчики для роздільного збору сміття тощо.

Реалізацію проектів планується розпочати у квітні. Оргкомітет відібрав у Харківському районі 9 проєктів, у Лозівському – 7, у Чугуївському – 6, Богодухівському – 4, Красноградському та Куп’янському районах по 2 проєкти та Ізюмському – 1.

Як зазначив президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, депутат обласної ради Сергій Чернов, за десять років існування конкурсу було реалізовано більше 2 тисяч проєктів.

«Разом в майбутнє» –  успішний проєкт, який повинен лише  удосконалюватися відповідно до вимог сучасності. Завдяки конкурсу громади не тільки вирішують  локальні завдання соціально-економічного напрямку, але й вчаться правильно писати проєкти і потім залучати кошти міжнародної технічної допомоги», – сказав Сергій Чернов.

Нагадаємо, у 2021 році всього на участь у конкурсі зареєструвалися 66 проєктів.

Довідково. «Разом в майбутнє» – обласний конкурс розвитку територіальних громад, запроваджений у 2009 році за ініціативи голови Харківської обласної ради VII скликання Сергія Чернова.

Нагадаємо.