Останні новини

Сергій Чернов: УАРОР ініціювала створення парламентського міжфракційного об’єднання з питань місцевого самоврядування

Українська асоціація районних та обласних рад запропонувала парламентаріям створити міжфракційне об’єднання, що займатиметься питаннями розвитку місцевого самоврядування.

Про це зазначив Президент УАРОР Сергій Чернов в ході всеукраїнської онлайн-наради з головами районних рад, що відбулась 12 травня.

«На нашу думку, сьогодні дуже важливо вибудувати у Парламенті позицію, що йтиме в унісон з децентралізаційною Концепцією. Мова йде про нормативне забезпечення сильного місцевого самоврядування з виконавчими органами на усіх його рівнях, повноваженнями та ресурсами на їх виконання. Дякуємо народним депутататам, що така пропозиція в ході проведених консультацій була підтримана» , — наголосив Президент УАРОР Сергій Чернов.

На заході обговорили участь УАРОР в Консультативній раді з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України та поточні проблемні питання діяльності районних рад.

«Найбільш гострими у діяльності районних рад є питання відсутності фінансування, реалізації Закону 1009-IX та виплати заборгованостей працівникам апаратів.

У зв’язку з цим Асоціація запропонувала низку рішень щодо стабілізації ситуації, зокрема внесенням змін до Бюджетного кодексу та точкового врегулювання питань субвенцією.

Уся інформація щодо реального стану справ в районних радах була включена до відповідної Резолюції».

Також, в ході онлайн-наради, керівництво районних рад окреслило наявні проблеми, що здебільшого пов’язані з передачею майна громадам.

«На жаль, вже мають місце випадки, коли процеси передачі майна супроводжуються кримінальними справами», – додав Сергій Чернов.

Нагадаємо.