Сергій Чернов: Контроль за вартістю основних товарів споживання повинен бути не ситуаційним, а системним

Депутат Харківської обласної ради, Президент УАРОР Сергій Чернов прокоментував днями оприлюднені статистичні дані щодо цінової політики.

«Знову переглянув статистику. Цього разу щодо подорожчань в Україні і, зокрема, на Харківщині.

Споживчі ціни у Харківській області у березні порівняно з лютим зросли на 2,0%, з початку року – на 4,2%.

Рекордно подорожчала соняшникова олія, на 10,6%. За словами експертів, причин подорожчання кілька. Наприклад, соняшникова олія злетіла в ціні через неврожай. При цьому історично Україна забезпечує половину світового експорту олії.

Крім того, подорожчали яйця (майже вдвічі за два місяці), м’ясо, молоко, борошно і цукор. Тобто всі найважливіші продукти.

Зрозуміло, що багатьом покупцям доводиться замінювати звичну їжу на більш дешеву. На ситуацію із підвищенням цін та зниженням купівельної спроможності вплинула й коронакриза. Люди періодично опиняються без роботи, а дехто взагалі втрачає робочі місця.

Як пише облстат Харківської області, на 5,6–2,8% зросли ціни на хліб, фрукти, цукор, овочі, масло, продукти переробки зернових; на 1,9–0,6% м’ясо та м’ясопродукти, риба та продукти з риби, сир і м’який сир (творог), мед, яйця, рис.

Ціни на одяг злетіли – на 6,3%, на взуття – на 13,7%.

Рекордно з початку року виріс тариф на електроенергію – на 36,6%.

В Антимонопольному комітеті України збираються перевірити чесність цін на окремі харчові продукти, але заявляють, що остаточні висновки про штучно завищені ціни поки робити рано.

Думаю, що контроль за вартістю основних товарів споживання повинен бути не ситуативним, коли ціни вже виросли, а системним. Мають працювати програми на підтримку вітчизняних виробництв. Також, важливо здорове регулювання обсягів експорту, аби наші виробники мали більше шансів на самореалізацію», – підсумував Сергій Чернов.

Нагадаємо.