Останні новини

УАРОР наполягає усунути обмеження представницьких прав у судах органів самоврядування

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов направив лист Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову.

У документі пропонується пришвидшити прийняття законодавчих актів стосовно забезпечення самостійності органів місцевого самоврядування при представленні своїх інтересів у судах.

«Адвокатська монополія» порушує Європейську хартію місцевого самоврядування  та обмежить права представницьких органів місцевого самоврядування територіальних громад у доступі до правосуддя, вважають в Українській асоціації районних та обласних рад.

Зокрема у листі зазначається, що чинними правовими нормами «запроваджено адвокатську монополію на представництво інтересів інших осіб у судах, що позбавляє можливості органи місцевого самоврядування з 01.01.2020 здійснювати представництво своїх інтересів та самостійно забезпечувати ефективний захист порушених прав у судових інстанціях».

Із посиланням на принципи Європейської хартії місцевого самоврядування у листі сказано: «Вважаємо, що неможливість самопредставництва органами місцевого самоврядування у судах в особі їх посадових осіб (юристів) ускладнить та обмежить права представницьких органів місцевого самоврядування територіальних громад у доступі до правосуддя.

«З метою забезпечення належного доступу до правосуддя та якісного захисту порушених прав та інтересів територіальних громад, в особі відповідних рад, ураховуючи схвалення у першому читанні та направлення на висновок до Конституційного Суду України проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо скасування адвокатської монополії) (реєстр. № 1013 від 29.08.2019), просимо у максимально короткі строки після отримання відповідного висновку забезпечити прийняття зазначеного законопроєкта та набуття ним чинності, а також невідкладно внести зміни до спеціального законодавства, що регулює ці правовідносини».

Українська асоціація районних та обласних рад пропонує обговорити  питання в рамках Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України,  за участі представників центральних органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, Офісу Ради Європи в Україні, експертів.

Нагадаємо.