Сергій Чернов: Будемо змінювати пріоритети та перерозподіляти кошти на першочергові потреби

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов прокоментував можливі наслідки від пандемії для регіональної економіки.

«Нас, безумовно, чекають втрати, економісти вважають, що матимемо спад внутрішнього валового продукту на рівні 3-5 відсотків, навіть більше. Звісно, що в умовах пандемії маємо насамперед дбати про здоров’я людей. Не менш важливо паралельно напрацювати механізми економічного захисту і підтримки малого, середнього й великого бізнесу, щоб він за короткий час зміг відновити свою роботу і наповнювати бюджети податками».

На обласний бюджет припадає значне навантаження, тож, зазначає Сергій Чернов, будуть змінені пріоритети та перерозподілені кошти на першочергові потреби.

«Все-таки ми сподіваємось, що держава допомагатиме й задекларовані наміри будуть підкріплені конкретними ресурсами. Але чимало напрямків і заходів, які має забезпечувати держава, сьогодні фінансують органи місцевого самоврядування. Багато делегованих повноважень державою не забезпечені, зокрема перевезення пільговиків, другий етап медичної реформи.

На останній сесії облради з бюджету регіону додатково виділено 600 млн грн, оскільки держава не забезпечила наші медичні заклади необхідним фінансуванням. Усьому є межа, ми знаходимося в критичному стані, тож будемо змінювати пріоритети, за якими перенаправлятимемо кошти. Маємо витримати удар, щоб малий та середній бізнес, якому зараз найскладніше, адже це переважно сфера послуг, зберіг свій потенціал і швидко відновив роботу», – пояснив голова облради.

Нагадаємо.