Сергій Чернов: Конституційна реформа має закріпити головні досягнення децентралізації

В обговоренні ключових позицій змін до Основного Закону України у частині децентралізації влади бере участь Сергій Чернов, президент УАОР, голова Харківської обласної ради.

«Асоціація погоджується з основними принципами та засадами запропонованих Главою держави змін до основного закону.

Внесення змін до Конституції, які відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування та гарантують вільний розвиток місцевої демократії, – принципова позиція Української асоціації районних та обласних рад, яка вважає цей крок ключовим для успіху реформи децентралізації», – зауважив Сергій Чернов.

Президент Української асоціації районних та обласних рад наголосив на зацікавленості у проведенні ефективних перетворень органами самоврядування регіонального та субрегіонального та необхідності якомога швидшого прийняття змін до Конституції України, яка зумовлюється необхідністю проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на новій правовій та територіальній основі.

«Конституційна реформа, яка відповідатиме принципам Європейської хартії місцевого самоврядування та закріпить на рівні Основного закону головні досягнення реформи децентралізації – спільна позиція майже усіх представників місцевого самоврядування України», – підкреслив Сергій Чернов.

За словами Сергія Чернова, в жодному разі не можна відкидати здобутки шестирічного шляху реформування місцевого самоврядування. У фокусі загальнонаціонального обговорення змін до Конституції мають бути ключові розбіжності, а не започаткування нового етапу законотворчого процесу.

Нагадаємо.