На Харківщині має бути не менше семи районів

Незначна щільність населення Харківщини змушує пропонувати для майбутнього територіального устрою області не менше 7 районів.

Таку думку висловив Микола Тітов, депутат облради, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

Під час ефіру програми «Де це?» йшлося про майбутній адміністративно-територіальний устрій Харківщини.

Зокрема, Микола Тітов підкреслив: «Наша Харківська область, як і Львівська, до слова, може запропонувати модель устрою не менше, ніж з 7 районів. Чому так? На жаль, Харківська область, хоч і має велику чисельність населення, понад 2,7 мільйона, але водночас має ряд місцевостей, де щільність незначна – 23-24 людини на один квадратний кілометр».

За словами Миколи Тітова, «щоб за європейськими стандартами набрати 150 тисяч в один район, треба з’єднати по 6, по 7 районів. Уявляєте, яка це площа? Це близько 7 тисяч квадратних кілометрів. Як управляти цією територією і надавати якісні послуги людям?».

Депутат облради також зазначив: «Маємо зважати на наші особливості територіальні, географічні, історичні, щоб створити зрештою збалансовані райони. Кожен з них повинен мати приблизно рівні стартові можливості для свого розвитку».

Раніше свою позицію у цьому питанні озвучив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Тим, хто сьогодні вважає, що не потрібні райони, я хочу сказати, що цей рівень потрібен хоча б на перехідний період. Але його не треба малювати у Києві циркулем для Львівщини, Харківщини чи Донеччини, це повинно відбуватися за участю регіонів, слід проводити відкриті консультації, і це повинно бути відображено у відповідних законодавчих актах, а не навпаки.

Там, де райони не потрібні, повинен бути механізм, щоб не було дублювання повноважень, особливо там, де ОТГ на 100% поглинули території районів. І там районні ради і адміністрації кричать – зробіть з нами щось, бо ми дублюємо повноваження. Тут – безумовно, і проти цього ніхто не виступає.

 Але там, де в районах створені маленькі громади, і в більшості вони неспроможні, треба не поспішати. Коли ми покриємо всю територію України спроможними громадами, ми зможемо сказати, чи потрібен цей субрегіональний рівень, чи ні».

Нагадаємо.