Сергій Чернов ініціює створення Академії держуправління для країн Східного партнерства

Наскільки Україна здатна організувати Академію державного управління для країн Східного партнерства? Про це голова Харківської обласної ради розповів в інтерв’ю для програми «Де це?» на Громадському радіо.

Ідея організувати Академію державного управління для шести країн Східного партнерства належить президенту Української Асоціації районних та обласних рад, голові Харківської обласної ради Сергію Чернову, який представляє Україну в міжнародних організаціях самоврядування.

«Головна ідея, яку я пропонував на щорічній конференції CORLEAP, є східне партнерство. Ця ідея полягає в тому, щоб ми могли змогли залучити кращі практики з країн Європейського Союзу, по-друге, змогли використати досвід, який там накопичений багатьма десятиріччями, проводячи реформу децентралізації.

 Я дякую сьогодні голові Комітету регіонів Європейського Союзу пану Ламберцу і президенту Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи пану Кнаппе, і іншим учасникам та експертам CORLEAP, які підтримали цю ідею. Вона буде покладена в резулятивну частину цього засідання і направлена як пропозиція до Європейського Союзу з тим, щоб розглянути і фінансову складову, тобто виділення коштів ЄС на навчання сучасних кадрів менеджерів публічної влади для органів місцевого самоврядування.

 Наше завдання охопити не тільки керівників, а цим навчанням  потрібно охопити усіх без виключення фахівців виконавчих апаратів, комітетів органів місцевого самоврядування: депутатів різних рівнів, громадських активістів, які хочуть долучатися до прийняття і реалізації рішень спільно з органами місцевого самоврядування. І чим ширше буде коло людей, до яких ми зможемо донести сучасні знання і кращі практики, тим швидше ми будемо рухатися в реалізації реформи децентралізації, і зможемо створити умови для ефективного управління по створенню спроможних громад України».

За матеріалами: Громадське радіо

Нагадаємо.