Триває призов резервістів

Призов покликаний покращити якість військового резерву і стосуватиметься осіб, які закінчили військову кафедру під час навчання у виші.

За словами військового комісару Харківського обласного військомату Юрія Калгушкіна, ця категорія не в повному обсязі, а в обмеженому, підлягає призову на строкову військову службу.

Впродовж останніх двох років два рази на рік військові комісаріати України призивають зазначену категорію за необхідними військово-обліковими спеціальностями, які вони отримали під час навчання.

«Ми отримали від Міністерства планове завдання. Воно складає близько 70-ти офіцерів запасу. Отримали перелік військово-облікових спеціальностей і зараз проводимо роз’яснювальну роботу, оповіщення офіцерів запасу для призову на строкову службу.

Вік молодших лейтенантів, які призиваються на строкову службу не має перевищувати 43 роки. Гендерних обмежень тут немає».

Призвані на строкову службу лейтенанти, як і звичайні строковики до зони ведення бойових дій не направляються. На підприємстві чи в установі, де працював строковик до призову за ним має зберігатися робоче місце  та виплачуватися заробітна плата у весь період несення служби.

Також триває осіння призовна кампанія, яка стартувала  1-го вересня. На строкову службу до Збройних сил та інших силових підрозділів призивають осіб віком від 20-ти до 27-ми років.

Термін строкової служби нині складає 12 місяців для молодиків,  які мають повну вищу освіту і 18 місяців для молодих людей без повної вищої освіти.

Нагадаємо.