Сергій Чернов: Глядачі демонструють все більший інтерес до вітчизняних кінокартин

13 вересня відзначають 125 років із часу початку кінематографа в Україні. З Днем українського кіно привітав земляків депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Примітно, що вже тринадцятий рік поспіль напередодні цього свята в Харкові проходить наймасштабніший дитячий медіафестиваль «Дитятко». Юні творці і поціновувачі теле- та кіномистецтва демонструють свої роботи, обмінюються досвідом та вчаться у професіоналів. А дивлячись на талановитих творчих дітей мушу сказати, що у країни блискуче творче майбутнє.

Кіно, як і все мистецтво, підвладне часу, змінюється, розвивається, дивує і бентежить. Нові формати, підходи, навіть акторська гра буває зовсім несподіваною. Але кіно було і залишається для глядача улюбленим дозвіллям, мудрим порадником, співрозмовником і навіть другом.

Кіно – це своєрідний мікро-світ, створений творчими і захопленими людьми, в який ми занурюємось із задоволенням. Українці люблять і цінують кіно і його творців, видатних вітчизняних артистів, режисерів, сценаристів, операторів, звукорежисерів і композиторів, всіх, хто створює шедеври, завойовує серця мільйонів глядачів.

Все більше українських фільмів беруть участь в найпрестижніших кінофестивалях світу, з’являються нові талановиті імена. Але найголовніше, що глядачі стали відчувати більший інтерес саме до вітчизняних кінокартин.

У цей день хотілося б висловити вдячність усім кінематографістам за їх любов до своєї професії, за їх віру в майбутнє вітчизняного кіно. Нових творчих звершень, талановитих ідей і можливостей для їх реалізації!», – сказав Сергій Чернов.

Довідково. Перші кінопокази відбулись: 13.09.1896 – кінопоказ у приміщенні львівського Пасажу Гаусмана, 02.12.1896 – кінопоказ у приміщенні Харківського оперного театру.  День українського кіно цьогоріч відзначили 11 вересня.

Нагадаємо.