Сергій Чернов: Війна розлучила родини майже половини українців

Президент УАРОР Сергій Чернов навів дані організації Об’єднаних Націй щодо кількості тимчасово переміщених осіб через військові дії в Україні.

«За даними ООН 11,4 мільйона українців залишили свій будинок через війну.

Згідно з останнім звітом, близько 7,1 мільйона осіб були переміщені всередині країни. Кожна друга переміщена сім’я має дітей. 57% становлять люди похилого віку.

Міжнародна організація з міграції повідомляє, що найбільш нагальними потребами постраждалих людей є гроші, медикаменти та медпослуги.

Крім того, ООН вже задокументувала понад 1 500 загиблих мирних осіб з часу початку повномасштабної війни Російської Федерації проти України, в тому числі 177 дітей.

Згідно з опитуванням, проведеним у березні, економічне становище в результаті війни не змінилося лише у 18% громадян, у 52% – значно погіршилося, у 28% – швидше погіршилося, ніж ні.

Також опитування показали, що війна розлучила родини майже половини українців, кожен 5-й залишив свій дім.

Більшість українців, які виїхали за кордон, тікаючи від війни, планують повернутися на батьківщину.

Переважна більшість (79,2%) біженців з України має намір повернутись на батьківщину після закінчення війни і лише 10,9% повертатися не планують.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною службою Центру Разумкова на пунктах пропуску в Закарпатській області з 15 березня до 1 квітня.

89,1% опитаних упевнені, що Україна переможе у цій війні, лише 1% упевнений, що програє, решті важко визначитись із відповіддю», – написав Сергій Чернов на своїй сторінці в Фейсбук.

Нагадаємо.