Сергій Чернов: В перехідний період важливо не втратити кількість, якість та доступність адміністративних послуг

Депутат Харківської обласної ради, Президент УАРОР Сергій Чернов взяв участь в онлайн-засіданні наглядової ради програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

«Рада Європи завжди брала активну участь у процесі реалізації децентралізації в Україні. І сьогодні, коли ми увійшли в новий, не менш відповідальний за попередній, етап впровадження реформи, підтримка міжнародних партнерів для нас дуже важлива.

Сім років минуло з дня затвердження Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, як на мене ще три роки (до десятиріччя з початку реформи) достатньо, щоб забезпечити правове поле для реалізації Концепції в повному обсязі відповідно до Європейської Хартії місцевого самоврядування.

Увага до процесу реформування субрегіонального, регіонального рівнів (органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади) повинна бути не меншою, як і для органів місцевого самоврядування базового рівня.

Головне, в перехідний період не втратити кількість, якість та доступність адміністративних послуг. Розробити та запровадити їх стандарти. Забезпечити постійний фінансовий моніторинг спроможності органів місцевого самоврядування. Кращі європейські практики в цих питаннях були б для нас корисними.  

Переконаний, що Україна отримає і в подальшому в цих питаннях підтримку Ради Європи», – прокоментував засідання Сергій Чернов.

Довідково. Програма «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» реалізується в рамках Плану дій Ради Європи для України (2018-2022). Метою Програми є сприяння ефективному функціонуванню системи місцевого самоврядування та наданню населенню України послуг високої якості відповідно до європейських стандартів та успішних практик.

Нагадаємо.