В Україні набув чинності закон про масове тестування на коронавірус

У вівторок, 19 травня, набув чинності закон, яким передбачено масове тестування на коронавірус.

«Закон набирає чинності з дня його опублікування. Він діє протягом терміну дії карантину та обмежувальних заходів, введених Кабінетом міністрів України в порядку, встановленому законом, і протягом двох місяців з моменту їх скасування», – йдеться в документі.

Передбачається, що тестування буде обов’язковим для людей, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусу, і людей, які контактували з хворими.

Також в Україні повинні будуть проходити регулярне тестування медичні та інші працівники, які працюють в установах охорони здоров’я, що надають допомогу хворим коронавірусом, а також особи, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, зокрема, працівники Національної поліції і Національної гвардії, незалежно від того, контактували вони з хворим чи ні.

Документом передбачається, що особи, які через проведення заходів по недопущенню розповсюдження коронавірусу були змушені піти на самоізоляцію, або знаходяться в медустановах, будуть отримувати допомогу по тимчасовій непрацездатності в розмірі 50% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Тестування мають проводити безкоштовно.

Нагадаємо.