У Харкові відбулись публічні консультації щодо майбутніх змін до Конституції України

Обговорення пройшли за участю представників Мінрегіону, парламенту, юристів-конституціоналістів, науковців та органів місцевого самоврядування трьох регіонів – Харківського, Полтавського, Сумського.

До напрацювання узгодженої позиції Харківщини долучився президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

За його словами «ця робота проведена ще у 2014 році, обговорено основоположні речі, рішенням уряду затверджено відповідну концепцію реформування й план заходів, які й впроваджуються протягом п’яти останніх років, відповідно до цієї дорожньої карти реформ. Тож, розпочинати усе з початку не доцільно».

Як підкреслив президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов, значно важливіше зосередитися на тих аспектах, які не мають сьогодні узгодженої позиції у суспільстві:

«Я підтримую проект змін до Конституції, запропонований Президентом України Володимиром Зеленським. Але він містить певні дискусійні речі. Тож, саме на них потрібно сконцентрувати увагу. Аби цей документ зрештою став прийнятним для усіх громадян України».

Учасники діалогу розділилися на три групи, відповідно до регіонального представництва. Харківщина напрацьовувала свою позицію, як і запропонував Сергій Чернов, виходячи з тих аспектів, які досі є гострими і неврегульованими на різних територіях, рівнях влади і громадянського суспільства.

У підсумку сформулювали компромісне бачення у питаннях адміністративно-територіального устрою, діяльності інституту префекта, правосуб’єктності ОТГ та великих громад.

Також учасники публічних консультацій «Через консенсус – до змін у Конституцію у частині децентралізації» обрали делегатів від кожної області, які 10 березня зустрінуться у Києві для формування тексту змін до Конституції.

Нагадаємо.