Сергій Чернов: Конкурс мініпроєктів – це унікальна можливість для покращення добробуту в громадах Харківщини

Депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов звітував на Красноградщині про свою діяльність.

Зокрема, Сергій Чернов приділив увагу аспектам реалізації обласної Програми розвитку місцевого самоврядування, в рамках якої вже дев’ятий рік поспіль працює конкурс мініпроєктів «Разом в майбутнє».

Протягом 2012-2019 років переможцями конкурсу стали 1757 мініпроєктів на загальну суму понад 297,6 млн грн, в тому числі співфінансування з обласного бюджету склало 146,1 млн грн.

«Завдяки активній позиції та ініціативності громади Красноградщини за вісім років проведення обласного конкурсу мініпроєктів було подано 214 проєктних заявок, із них перемогу отримали 86 мініпроєктів на загальну суму майже 17 млн грн, у тому числі кошти з обласного бюджету склали понад 8 млн грн», – повідомив Сергій Чернов.

У 2019 році на обласний конкурс мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» від громадських організацій, органів місцевого самоврядування, батьківських комітетів та ОСББ до конкурсного комітету надійшло 16 ініціатив, 12 з яких виконали усі умови конкурсу та були успішно впроваджені на території Красноградського краю.

«Громади усвідомлюють, що краще за них потреби їхньої території знати ніхто не може, а участь у конкурсі дозволяє людям самостійно організовуватися й ініціювати вирішення саме локальних проблем. Іншими словами, наш обласний конкурс – це унікальна можливість для мешканців регіону самостійно створити продукт спільної праці й це можуть бути як заходи з благоустрою, екології чи туризму, так і проєкти збереження історико-культурної спадщини».

Минулого року для реалізації мініпроєктів-переможців з обласного бюджету було спрямовано співфінансування у сумі 1,8 млн грн. Зокрема, в рамках ініціатив громад було облаштовано три дитячих ігрових та спортивних майданчики у дитячому садку №17, школи №1 ім. О.І. Копиленка та у Піщанському НВК.

А також відремонтовано внутрішні приміщення Красноградського районного центру дитячої та юнацької творчості, Кирилівського сільського клуба, Зорянської школи. Відремонтовано харчоблоки та придбано необхідне технологічне обладнання у Миколо-Комишуваський та Петрівський НВК, проведено ремонт системи опалення приміщення Хрестищенської школи, упорядковано вхідні групи у трьох освітніх закладах – НВК №2 та 3, а також у ДНЗ №5.

Сергій Чернов вислухав інші пропозиції щодо конкурсу та обіцяв винести деякі з них на розсуд конкурсного комітету.

Нагадаємо.