Керівник підприємства завдав шкоди екології на 660 тисяч гривень

Недбале ставлення посадовця до своїх службових обов’язків спричинило забруднення земель загальною площею майже 4,5 га речовинами, шкідливими для довкілля.

Згідно з розрахунками Державної екологічної інспекції у Харківській області збитки державі становлять понад 660 тисяч гривень.

Встановлено, що директор комунального підприємства через несумлінне ставлення до своїх обов’язків у період з червня 2011 року по жовтень 2021 року  на території земельної ділянки, розташованої поблизу с. Піски Богодухівського району Харківської області, не вжив ефективних заходів для зменшення обсягів утворення відходів, а також для їх утилізації, знешкодження та розміщення, що забезпечує безпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людей.

Своїми діями він допустив засмічення земельних ділянок залишками ПЕТ пляшок, поліетилену, макулатури, скла та хімічними речовинами, що погіршує санітарний стан ґрунту, створює небезпеку для довкілля та є порушенням природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами.

За санкціями статей йому загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Нагадаємо.