Останні новини

Понад 90 мільйонів гривень одноразової допомоги отримали ветерани Харківщини напередодні Дня Перемоги

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час інтерв’ю журналісту газети «Слобідський край» наголосив, що разом з подоланням наслідків пандемії, на першому плані сьогодні вирішення питань захисту населення, соціально вразливих категорій громадян передусім.

«На обліку в органах соціального захисту населення перебувають 61 990 ветеранів війни, з яких 991 брали безпосередню участь у бойових діях Другої світової війни: 614 мешкають у Харкові та 377 у Харківській області. Ці люди почали отримувати разову грошову допомогу з державного бюджету України, яку вже майже повністю профінансовано. Загальна сума виплат по регіону становить 90,9 млн грн. Йдеться про такі категорії: учасники війни та бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей померлих ветеранів війни, жертви нацистських переслідувань», – повідомив Сергій Чернов.

Крім того, з обласного бюджету відповідно до комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області, 377 ветеранам Другої світової війни, які мешкають в районах області, до Дня Перемоги виплачена одноразова матеріальна допомога у розмірі 2 тис грн, кожному на загальну суму 754 тис грн.

Занепокоєння викликає ситуація на ринку праці Харківської області. Згідно зі статистичними даними, станом на 1 травня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних, у порівнянні з відповідною датою минулого року, збільшилась на 41 відсоток й склала 29,5 тисяч осіб. У період карантину зросла кількість звернень на 15% порівняно з відповідним періодом минулого року.

«До служби зайнятості у пошуках роботи вже звернулося майже 14 тисяч людей, що на 82,5% більше минулорічного показника. Водночас кількість поданих роботодавцями вакансій зменшилася на 22%. На одну пропозицію працевлаштування в області претендували 7 безробітних, тоді як торік було 3 особи», – зауважив голова обласної ради.

Також Сергій Чернов висловив переконання, що на рівні регіонів та держави мають бути розроблені відповідні програми щодо підтримки бізнесу в умовах виходу з карантину та запевнив, що необхідні кроки будуть розглядатися під час засідань комісій обласної ради вже з 14 травня.

Нагадаємо.