У Лозівському районі цьогоріч реалізовують 20 мініпроєктів

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов у Лозовій оглянув мініпроєкти обласного конкурсу «Разом у майбутнє», які підготовлені до відкриття.

У Панютинському ліцеї, який є опорним навчальним закладом, презентовано мініпроєкт «Навчання протягом життя».

У ліцеї 725 учнів, 102 вчителя. Завдяки ініціативі батьківської ради закладу у бібліотеці ліцею створено інформаційно-тренінговий центр «Інтелект», який формує єдине інформаційне середовище закладу. У навчальному закладі проведено капітальний ремонт приміщення бібліотеки, придбано зручні меблі, телевізор, 5 ноутбуків, багатофункціональний пристрій та акустичну систему.

«Шкільна актова зала – майстерня розвитку творчих здібностей учнів» – мініпроєкт, ініціаторами якого виступила батьківська рада комунального закладу «Лозівський ліцей №1». Тут навчаються діти не лише з Лозової, а й із сіл Нова Іванівка, Страсне, Нестеліївка, Мальцівське. В актовій залі закладу замінено 7 віконних блоків, встановлено 3 кондиціонери, придбано спеціалізоване обладнання: мікшерський пульт, акустичні системи, мікрофони, телевізор, ноутбук, проектор та моторизований екран.

У Лозівському НВК №8 впроваджено мініпроєкт «На крилах мрій», який дозволив забезпечити умови для безперешкодного онлайн спілкування з учнями інших шкіл територіальної громади. Для актової зали також придбано сучасне мультимедійне обладнання, встановлені кондиціонери.

Крім цього, голова обласної ради оглянув відремонтований завдяки перемозі проєкту «Спорт та навчання – запорука успішного життя» спортивний зал у Лозівській гімназії. В закладі навчається 312 учнів, які тепер зможуть займатися фізичною культурою за стандартами НУШ.

Сергій Чернов подякував ініціативним групам Лозівщини за енергійність, наголосивши, що за дев’ятирічну історію конкурсу «Разом в майбутнє» завдяки успішній реалізації 120 мініпроєктів вони залучили до району майже 23 млн грн.

«Територіальна громада Лозівщини генерує численні проєкти розвитку. Навіть у Панютинському ліцеї реалізовано п’ять мініпроєктів. Лише цьогоріч завзяті мешканці району впровадили двадцять хоча й невеликих, але необхідних справ на суму понад 2,5 млн грн – це реальні результати співробітництва громади, які працюватимуть на перспективу. Вірю, що і в подальшому вже більш масштабні ідеї отримають підтримку і принесуть користь громаді. Враховуючи реалії адміністративно-територіальної реформи наступного року конкурс «Разом в майбутнє» буде посилений медичною складовою, передовсім, спрямованою на оновлення медицини першої ланки, що для сільської місцевості сьогодні має першочергове значення», – сказав голова обласної ради Сергій Чернов.

Довідково. Загалом за роки дії обласного конкурсу «Разом в майбутнє» від Лозівщини подано 556 мініпроєктів. Перемогу отримали 120. Загальна сума 22,8 млн грн, в тому числі співфінансування з обласного бюджету 11,1 млн грн, місцевих бюджетів 11,6 млн грн, кошти конкурсантів 100 тис грн.

В тому числі у 2020 році було подано 64 мініпроєкти, перемогу отримали 20 з них. Загальна сума проектів–переможців становить 5,3 млн грн, в тому числі співфінансування з обласного бюджету 2,6 млн грн, місцевого бюджету – 2,4 млн грн, внесок конкурсантів – 262 тис грн.

Нагадаємо.