Перспективні плани всіх регіонів Уряд затвердить найближчим часом

12 областей мають затверджені Урядом перспективні плани формування громад з охопленням всієї їх території.

Перспективні плани формування територій громад Вінницької, Донецької, Черкаської та Чернівецької областей затвердив Кабінет Міністрів України на засіданні 6 травня.

Раніше Уряд затвердив перспективні плани формування територій громад Житомирської, Луганської, Миколаївської, Харківської, Івано-Франківської, Тернопільської, Херсонської та Хмельницької областей.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що перспективні плани всіх регіонів Уряд затвердить найближчим часом.

Раніше прийнятий Верховною Радою України Закон N2653 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад», був неоднозначно сприйнятий в регіонах.

Цей Закон, вважають представники органів місцевого самоврядування всієї України, надає Урядові безпрецедентно широкі повноваження визначати адміністративні центри та затверджувати території територіальних громад без погоджень таких рішень ані з органами місцевого самоврядування, ані з місцевими органами виконавчої влади.

Зокрема голова Харківської обласної ради Сергій Чернов прокоментував процес децентралізації в Україні наступним чином:

«Коли розпочинався процес реформування й децентралізації, ми мали надію, що збудуємо нову державу, в якій громади будуть спроможними ефективно реагувати на усі виклики, працюючи на людину.

 Минуло шість років, а ми, на жаль, досі не можемо завершити цей процес, тому що вектор реформ постійно змінюється. Я прибічник того, щоб завжди ухвалювати рішення і діяти винятково у рамках закону. Якби спочатку були внесені відповідні зміни до Конституції, а потім прийняли нормативно-правову базу, то ніяких би правових колізій та проблем ми б не мали.

Варто обирати шлях пошуку компромісів, тому що у таких складних питаннях державотворення завжди є кілька підходів. Пошук компромісних рішень має бути як на місцевому рівні, так на регіональному, і державному».

Нагадаємо.