Органи місцевого самоврядування Харківщини просять Уряд вжити заходи для попередження розбалансування місцевих бюджетів

Відповідне звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України ухвалила Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області.

Зокрема, у Зверненні говориться про наступне:

«Ми, учасники Загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, яка об’єднує 96 % місцевих рад регіону, підтримуємо зусилля Президента України, Верховної Ради України та Уряду України щодо забезпечення комплексу невідкладних заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби «COVID-19» та забезпечення їх фінансовими ресурсами.

Разом із тим, з огляду на прийняття низки нормативно-правових актів, висловлюємо своє занепокоєння з приводу негативного впливу деяких законодавчих норм на місцеві бюджети, а саме їхнє розбалансування через втрату значних фінансових ресурсів.

За результатами аналізу, втрати місцевих бюджетів від «податкових канікул» прогнозуються в середньому на рівні 3-5 % доходів загального фонду. В цілому втрати місцевих бюджетів Харківської області можуть скласти близько 2,5 млрд гривень.

Незважаючи на таку обмеженість фінансового ресурсу, органи місцевого самоврядування долучилися до фінансування заходів, пов’язаних із запобіганням виникненню і протидією поширенню коронавірусної хвороби «COVID-19».

Разом із цим, в умовах надзвичайної ситуації залишається проблемним питання забезпеченості фінансовим ресурсом закладів охорони здоров’я, які з 01 квітня 2020 року перейшли на фінансування за договорами з НСЗУ.

Для укладання зазначених договорів необхідно забезпечити такі заклади медичним та іншим спеціалізованим обладнанням і устаткуванням, комп’ютерним обладнанням із відповідним програмним забезпеченням, що потребує значних обсягів фінансування з місцевих бюджетів. Тарифи на гарантовані послуги також вимагають дофінансування з місцевого бюджету.

Відсутність достатніх обсягів фінансового ресурсу окремих місцевих бюджетів створює величезні проблеми стосовно переходу медичних закладів на нову форму фінансування.

Також передбачено, що на період здійснення заходів із подолання коронавірусу та до моменту їх завершення медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з надання медичних послуг хворим на коронавірусне захворювання, встановлено додаткові доплати до заробітної плати у розмірі до 300 відсотків.

На превеликий жаль, станом на 29.04.2020 медичні та інші працівники не отримали додаткові доплати у зв’язку з тим, що залишається не затвердженим і не доведеним на місця Порядок нарахування цих доплат.

Зважаючи на викладене вище, з метою недопущення подальших втрат доходів місцевих бюджетів та повного їхнього розбалансування, учасники Загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області пропонують низку невідкладних заходів.

Детальніше ознайомитись з текстом Звернення можна за посиланням.

Нагадаємо.