Сергій Чернов: Розпочав роботу Міжнародний форум медичного персоналу «Кадри вирішують все»

Захід відбувається за ініціативи Українськоі Федерації професійних медичних об’єднань, за підтримки МОЗу та сприянню УАРОР.

«Дуже актуальна тема, чи не найголовніший виклик сьогодення в Україні! Підготували до підписання Меморандум про співпрацю. Необхідно об’єднати зусилля», – розповів про захід Президент Української асоціації районних та обласних рад, депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«На першій сесії 8 скликання у своєму виступі я запропонував оголосити на Харківщині 2021 -роком медицини. Необхідно переглянути наше відношення до галузі охорони здоров’я.

На Форумі мав змогу поділитись досвідом спільної роботи та ініціатив ОМС, громадських організацій, КП, медичних закладів.

Зокрема, з листопада 2018 року на території Харківської області впроваджується масштабний проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді», який виконується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом.

Виконується Харківською обласною радою (координатор) у партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування в Харківській області, Громадською організацією «Агенція змін «Перспектива» та Громадською спілкою «Українсько – Німецька Медична Асоціація».

Строк реалізації проекту: 30 місяців. Бюджет 501,4 тис. євро, з них грантові – 441, 2 тис. євро (88%) та співфінансування з обласного бюджету – 60,2 тис. євро.

Мета проекту полягає у сприянні розбудови ефективної первинної медицини в громадах Харківської області.

Разом з партнерами нам вдалось зробити багато:

  • Як і у будь-якій справі головне – це люди. Тому, в рамках Проєкту велика увага приділена саме навчанню, новаціям та сучасним підходам запровадження медичного сервісу. Управлінці та медичні працівники Центрів первинної медичної допомоги пройшли комплексне та системне навчання з різних актуальних тематик. І це стало запорукою системних перетворень в їх роботі.

  • 10 адвокаційних кампаній стали своєчасними та ефективними для медичних закладів. Фахове роз`яснення та консультативний супровід медичної реформи та етапів її запровадження дозволили медичним закладам швидко адаптуватися до змін.
  • Шість Ярмарок здоров`я, які відвідало понад 4 тисячі людей, надали можливість безкоштовно пройти комплексне обстеження, а у багатьох випадках, і вчасно діагностувати серйозні захворювання. Такі заходи підвищують обізнаність та відповідальність людей за своє здоров`я.

  • За два роки в рамках Проєкту медичні підприємства первинного рівня на умовах конкурсу отримали реалізували 25 власних проєктів, які посилили їх спроможність: закуплено 160 одиниць необхідного спеціалізованого обладнання та пристроїв, 43 діагностично-лабораторних аналізатори, автомобіль для лікаря-педіатра. На ці проєкти спрямовано майже 7 мільйонів гривень, з них 90% це кошти гранту та обласного бюджету.
  • У 2021 році запроваджується Обласний конкурс для посилення спроможності медицини в громадах області. За умовами конкурсу: бюджет проєкту – до 500 тис. гривень, при співфінансуванні 70% за рахунок обласного бюджету, 30% – кошти громади. Планується виділити з обласного бюджету 10 млн. гривень.

Велику підтримку отримала сільська медицина і завдяки Обласному конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє»:

  • за 9 років існування Конкурсу впроваджено 2021 мініпроєкт у різних сферах життєдіяльності громад, на суму понад 370 млн гривень, при цьому співфінансування з обласного бюджету склало – 50%;
  • проведені капітальні та поточні ремонти в 135 ФАПах та амбулаторіях загальної практики сімейної медицини,

  • придбано 514 одиниць медичної апаратури та обладнання на загальну суму майже 105 млн гривень.

Дякую співорганізаторам: командам УФПМО, МОЗу, усім учасникам Форуму!» – сказав Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

Нагадаємо.