Останні новини

Сергій Чернов: Економіка не терпить зволікань. Проґавимо час – буде важко надолужити

Депутат Харківської обласної ради, Президент УАРОР Сергій Чернов, на своїй сторінці в Фейсбук проаналізував статистичні дані щодо економічного сектору Харківської області.

«У січні 2021 року експорт товарів становив 88,4 млн.дол. США. Підприємства Харківської області в порівнянні з січнем 2020 року зменшили експорт товарів на 16,3%.

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 110 країн світу. Для прикладу, у 2020 році регіон торгував з партнерами зі 164 країн. Експорт товарів до країн Європейського Союзу становив 25,2 млн.дол. та зменшився порівняно із січнем 2020 року на 20,2%.

При цьому підприємства знизили виробництво на 16,7%, приватні домогосподарства – на 5,2%.

Також, у січні промислове виробництво в Харківській області скоротилося на 11,1%. Найбільше знизились темпи у галузі машинобудування – на 22,6%.

Зима звісно не показник щодо сільського господарства, але у проекції на минулий рік такі цифри примушують аналізувати ситуацію. Зокрема зазначається, що виробництво сільськогосподарської продукції в Харківській області за січень-лютий становить 88,3%, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Зараз світ переживає третю хвилю коронавірусу. Але, переконаний, про ці питання забувати все ж таки не слід. Прогавимо час – далі буде важко надолужити. Показники швидко рухатимуться у бік з позначкою «мінус».

За думкою провідних експертів в галузі економіки, на шляху до подолання кризи, не варто зосереджуватись на замкнутих формах економіки. Це не допоможе державам стати більш стійкими, проте значно збільшить залежність від внутрішньої пропозиції робочої сили. А в умовах значних скорочень по країні це тільки погіршить ситуацію», – написав Сергій Чернов.

Нагадаємо.