Останні новини

Ефективні препарати для лікування раку крові отримають Харківські лікарні

До Харкова везуть дороговартісні препарати для лікування раку крові у дорослих та дітей.

Ліки закуплено за кошти державного бюджету. Їх достатньо, щоб забезпечити майже всю заявлену потребу, за словами в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун.

Ці ліки значно ефективніші за ті, що закуповували раніше. У майже 92% випадках лікування рекомбінантною аспарагіназою настає ремісія, а вживання препарату протягом 2 років знижує ймовірність виникнення рецидиву до 98%. Крім цього, ефективність та безпечність застосування аспарагінази у дітей підтверджені клінічними дослідженнями. Препарат схвалений та зареєстрований Комітетом з застосування лікарських засобів Європейського агентства з лікарських засобів (The European Medicines Agency’s Committee for Medicinal Products for Human Use). Кожен пацієнт може перевірити наявність ліків у своєму регіоні. Медичні заклади мають розміщувати інформацію про наявність ліків, які закуплені державою.

А в Імперському коледжі Лондона вчені створили штучні клітини для боротьби з раком. Винайдені клітини здатні сприймати чинники навколишнього середовища всередині людського тіла і виділяти лікарські речовини у відповідь на подразники.

Така клітина оснащена пористою мембраною, через яку можуть проникнути іони кальцію. Останні активують бульбашки з ферментами, які знаходяться всередині, а ті в свою чергу допомагають вивільнити флуоресцируючі частки.

Вчені відзначають, що вони просто відтворили природний метаболічний шлях, що не потребує механізмів очищення від небезпечних побічних продуктів. Штучні клітини розпізнають біологічні маркери ракових пухлин і доставляють в потрібне місце ліки. Також вони можуть виявляти важкі метали і знешкоджувати забруднювачі.

Нагадаємо.