Останні новини

Дівчині з Лозової зроблять унікальну операцію в Індії

Дівчина з міста Лозова Харківської області полетіла за кордон, щоб поміняти серце і легені.

Пересадку органів для 24-річної Юлії Ковальчук взялися робити в індійській клініці. Днями дівчина разом з мамою вилетіла до Індії. Переліт пройшов нелегко, але без ускладнень. В аеропорту жінок зустріли представники клініки.

Раніше лозівчанка розповідала, що з’явилася на світ з вродженою вадою серця: комплексом Ейзенменгера, м’язовим дефектом міжшлуночкової перегородки. З 5 місяців і протягом усього життя змушена була приймати таблетки для підтримки роботи організму. Але зараз серце вичерпало всі ресурси. “Єдиний спосіб вижити – комплексно пересадити серце і легені”, – писала Юлія.

Чиновники від медицини направили дівчину на трансплантацію в Індію і оплатили хірургічну операцію. Але щоб полетіти в іншу країну, треба було мати на рахунку 10 тис. доларів. Ця сума для сім’ї була непосильною і Юля Ковальчук відкрила збір в Інтернеті. Історію лозівчанки дізналися ЗМІ і допомогли дівчині з грошима.

До спасіння дівчини долучився і голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. На особистому прийомі до нього звернулася мати Юлії Кавальчук з проханням про надання допомоги на лікування доньки.

“Сергій Чернов дуже добре відреагував, сердечно. Відразу ж на прийомі пообіцяв допомогти. Десь через тиждень після цієї зустрічі нам зателефонував його секретар, який з’єднав особисто з главою облради. Сергій Чернов побажав нам вдало з’їздити на  лікування, сказав, що гроші буде переведено. Він зі своєї кишені вже дав 10 тисяч гривень, і ще 20 тисяч гривень за його клопотанням виділять з обласного бюджету”, – розповіла мати Юлії.

Нагадаємо