У Харківському виші з’явилася унікальна лабораторія

На базі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова відкрито навчально-наукову лабораторію «Paint. Varnish. Coating-Laboratory».

Аналогів лабораторії немає у жодному закладі вищої освіти та промисловому підприємстві України.

Лабораторію «Paint. Varnish. Coating-Laboratory» створено з метою запровадження дуальної форми освіти та формування ключових компетентностей випускників відповідно до освітньої програми підготовки фахівців у галузі створення композиційних матеріалів для будівництва, промисловості та дизайну.

За словами ректора університету Володимира Бабаєва: «Цього року це вже друга лабораторія у виші, яка є унікальною за своїм функціональним призначенням та європейським науково-дослідним і випробувальним обладнанням».

«PVC Lab» оснащено найсучаснішим інструментарієм, який дозволяє проводити аналіз вихідної сировини, одержувати покриття заданої товщини, проводити вимірювання різних властивостей композиційних матеріалів та покриттів з таких сегментів композиційних матеріалів, як архітектурно-декоративні, індустріальні та авторемонтні фарби.

З унікальним придбанням привітав університет голова обласної ради Сергій Чернов.

«Українські виробники лакофарбової промисловості відповідають сучасним світовим та європейським тенденціям і це, безпосередньо, заслуги не тільки виробників, а й науковців, в тому числі викладачів університету імені О. М. Бекетова».

Діяльність лабораторії «PVC Lab» дозволить не тільки вирішувати задачі з сертифікації лакофарбової продукції, аналізу та корегування рецептур лакофарбових матеріалів з метою ресурсо- та енергозбереження, розробки нових, в тому числі «smart-» фарб та лаків, а й буде також підгрунтям освітньої діяльності з метою підготовки фахівців, що будуть готові до практичної творчої діяльності для вирішення широкого спектру задач у галузі технології композиційних матеріалів та покриттів в будівництві, промисловості та дизайні.

Сергій Чернов також зауважив, що Харківщина завжди славилася незамінними людьми, які переорієнтовують освітні програми, сполучаючи їх з бізнесом, задля досягнення максимального ефекту та вигоди для всіх сторін.

«Зичу університету ім. О.М.Бекетова завжди тримати лідерські позиції у підготовці кадрів для лакофарбової та інших галузей України».

Нагадаємо.