Медіафестиваль «Дитятко» встановив черговий рекорд

Близько півтори тисячі робіт від учасників з усього світу отримав оргкомітет Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко».

Найбільш популярними серед дитячих творчих студій традиційно стали номінації на кращий анімаційний та ігровий фільми.

Цього року для участі у ХІІ Міжнародному дитячому медіафестивалі «Дитятко» надійшло півтори тисячі робіт від 1292 учасників. Такі результати повідомили в оргкомітеті фестивалю після завершення першого етапу підготовки до масштабного заходу.

Найбільше робіт цього разу надійшло від авторів з України, Індії, Ірану, США та Франції. Щорічно географія фестивалю розширюється. Зокрема, у 2020 році участь у медіафесті братимуть студії та телевізійники зі 109 країн.

«Незважаючи на світову пандемію, зусиллями своїх учасників «Дитятко» встановив черговий рекорд: у минулому році свої роботи надсилали автори з 98, цьогоріч – уже зі 109 країн світу. Знов і знов тішимося від того, що до нашої дружньої сім’ї додаються не лише нові учасники, а й нові країни. Знаємо, як через пандемію COVID-19 та карантинні заходи було складно вчасно завершити свої фільми та програми, аби встигнути податись на фестиваль. Але ви це зробили, й ми вам щиро вдячні», – розповів президент медіафестивалю, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Найпопулярнішими серед дитячих творчих студій традиційно стали номінації на кращий анімаційний та ігровий фільми. Щодо фільмів для дітей, то найбільшу кількість складають короткометражні та анімаційні стрічки.

Також цього року на учасників дитячого медіафестивалю очікують нові номінації, серед яких «Кращий соціальний ролик дитячої студії», конкурс відеоблогерів «ДИТЯТКО.Like» та «Кращий серіал для дітей».

«Ці номінації як для юних митців, так і для досвідчених професіоналів. Ваші подані конкурсні роботи – для нас це своєрідний зворотний відгук, який надає нам сил рухатись далі. Фестиваль – це спільний шлях, який не можна пройти поодинці», – сказав Сергій Чернов.

Учасники конкурсної програми медіафестивалю стануть відомі вже в липні. Поки в оргкомітеті визначилися з попереднім списком учасників п’ятого сценарного пітчингу, який дає унікальну можливість для дитячих студій чи окремих молодих авторів, майбутніх режисерів, презентувати свої ідеї, знайти партнерів та, можливо, кошти на реалізацію одного зі своїх майбутніх проектів.

Довідково. Міжнародний медіафестиваль було засновано Харківською обласною радою у 2009 році. Цього року він відбудеться на Харківщині з 2 по 5 вересня.

За матеріалами: «Слобідський край»

Нагадаємо.