Сергій Чернов відкрив ХІІ Міжнародний дитячий медіафестиваль «Дитятко»

Президент медіафестивалю, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов оголосив про офіційне відкриття дванадцятого Міжнародного дитячого фестивалю «Дитятко».

Цьогорічна урочиста церемонія відкриття відбувається у режимі online.

«Щиро вітаю усіх, для кого відкриття ХІІ Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко» – це очікувана і радісна подія.

Вітаю тих, хто, незважаючи на перепони карантину, зумів цього року створити якісний медіапродукт, який зрештою потрапив у фінал фестивалю. Нашому шановному журі, як завжди, доведеться докласти чимало зусиль, щоб із дуже хороших робіт, які надійшли з усіх континентів, обрати найкращі. Найбільш креативні, незвичайні, змістовні.

Будуть на фестивалі фахові й авторитетні гості, які ділитимуться з вами своїми знаннями, секретами і рецептами. Будуть і знакові події: відкриття виставки кінопостерів, презентація книги, сценарний пітчинг. Будуть безкоштовні покази в кінотеатрах Харкова кращих дитячих фільмів з усього світу.

Тож, я сподіваюся, що фестиваль мине для вас із користю, ставши сходинкою для особистісного і професійного зростання. Хай ця сходинка стане незабутньою!», – звернувся до учасників та членів журі Сергій Чернов.

До конкурсної програми цьогорічного «Дитятко» відібрано 235 робіт з 43 країн світу. Всього у 2020 році до оргкомітету надійшло півтори тисячі конкурсних робіт зі 109 країни світу. До складу професійного журі фестивалю-2020 входять фахівці з Мексики, Тайваню, Німеччини, Іспанії, Білорусі та України.

У зв’язку із пандемією більшість заходів фестивалю відбуватимуться онлайн: майстер-класи, творчі зустрічі та сценарний пітчинг. Своїм досвідом та секретами з учасниками поділяться як метри, наприклад, режисер українського фентезі «Сторожова застава» Юрій Ковальов, так й молоді, але талановиті та вже відомі українські режисери: Тоня Ноябрьова та Антоніо Лукіч.

П’ятий сценарний пітчинг Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко», як завжди, відбувається у двох номінаціях: «Фільм» та «Телепрограма».

Вживу відбудеться презентація книги кінознавця, історика кіно Володимира Миславського «Кінознавчі розвідки в Україні». До збірки увійшли маловідомі статті українських авторів, надруковані періодиці протягом 1924-1936 років.  А також до уваги фіналістів фестивалю онлайн-лекція «Історія кіно в 12 фільмах».

Учасники також зможуть переглянути документальний фільм «Кокуш U.Crane» режисерів Андрія Зажарського та Світлани Соколенко. Анатолій Кокуш — легендарна людина в українському та світовому кінематографі, двічі отримав найвищу світову нагороду в кіно – Оскар. По завершенню фільму Анатолій Якимович Кокуш погодився особисто відповісти на запитання учасників фестивалю.

У цьому році на фестивалі запропоновані три нові номінації. Найбільш популярними серед дитячих творчих студій традиційно є номінації на кращий анімаційний та ігровий фільми. Щодо фільмів для дітей, то переважну більшість складають короткометражні та анімаційні стрічки.

На учасників з Харківської області чекає відвідування аеродрому Коротич та Харківського аероклубу імені Гризодубової, де на дітей чекають політ на літаку, авіашоу та майстер-клас з виготовлення повітряних зміїв.

Обов’язковою складовою фестивалю є безкоштовні кінопокази у кінотеатрах міста. Цього року найкращі дитячі фільми зі всього світу з 2 по 5 вересня можна побачити у кінотеатрах «Київ», імені О.Довженка та «8 1/2».

Завершиться свято кіно та дитячого телебачення 5 вересня, церемонія закриття ХІІ Міжнародного дитячого медіа фестивалю «Дитятко» відбудеться online.

Нагадаємо.