Останні новини

Зважене реформування районного рівня

Питання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади обговорювали днями у Києві за участю президента Української асоціації районних та обласних рад, голови Харківської обласної ради Сергія Чернова.

Як розповів президент Асоціації, в Україні система управління субрегіонального (районного рівня) почала формуватися у 30-х роках минулого століття. За своєю природою вона не відповідає вимогам демократичного державного будівництва, реаліям ринкової економіки, потребам громадянського суспільства. Чинний районний рівень влади не відповідає принципам і цілям реформ.

У процесі реалізації реформ, стає все більш наочною неефективність системи управління на районному рівні, зауважив Сергій Чернов.

«В Україні 490 районів, а отже відповідна кількість районних рад та районних державних адміністрацій. Особливо гостро питання постає для районів, де 100% території покрито об’єднаними територіальними громадами. Таких районів – 18, ще 145 районів з 50-99% ОТГ. Проблема – розмежування повноважень між представницькими органами влади різних рівнів, а також органами виконавчої влади. Втім, зараз продовжується неефективне використання бюджетних коштів на утримання різних органів влади, які дублюють функції один одного», – сказав голова обласної ради.

За словами Сергія Чернова, одне із головних стратегічних завдань –  зважене реформування районного рівня, що дозволить уникнути конкуренції компетенцій; винести на районний рівень низку питань, які громади не здатні вирішувати максимально результативно; забезпечити ефективне представництво інтересів громад.

«Початок процесу укрупнення районів має відкрити наступний етап реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яке триває в Україні останні чотири роки. Місцеві вибори 2020 року мають відбутися на якісно новій основі: до цього часу на виключно всій території України мають бути утворені спроможні територіальні громади. Таким чином, укрупнення районів – невідкладна стратегічна задача, від розв’язання якої прямо залежить успіх реформування місцевого самоврядування та децентралізації».

В ході дискусії Сергій Чернов також зазначив, що чисельність населення в окремих районах однієї області інколи має відмінність більше ніж у 25 разів.

Нагадаємо.