Останні новини

У Києві обговорили реалізацію другого етапу адміністративно-територіального реформування

22 березня у Києві за участю президента Української асоціації районних та обласних рад, голови Харківської обласної ради Сергія Чернова відбувся круглий стіл, присвячений створенню в державі спроможного районного рівня.

У заході взяли участь – урядовці, парламентарі, міжнародні партнери та експерти, які ділились набутим досвідом та говорили про перспективи другого етапу децентралізації.

Сергій Чернов презентував вже реалізовані практичні кроки на шляху побудови спроможних районів. Цьому обговоренню передувала тривала взаємодія Української асоціації районних та обласних рад і Мінрегіону, за підтримки Ради Європи, у пошуку критеріїв формування нового адміністративно-територіального устрою.

«Чотири ключові критерії полягають в основу укрупнення районів. Це площа території району, кількість жителів, населених пунктів і створених громад.

Безумовно, головне, в адміністративно-територіальному поділі – аби людям було зручно жити в громадах. Райони ж потрібні для реалізації більш масштабних завдань, які громади самостійно не в змозі виконувати». –  зауважив Сергій Чернов.

Учасники круглого столу порушували питання законодавчого забезпечення децентралізації та шляхи розмежування повноважень, як необхідні напрями для досягнення якісних змін при втіленні другого етапу адміністративно-територіальної реформи.

 «Обговорення реформування районного рівня – тривалий і копіткий процес, – зазначив Сергій Чернов. Важливо, аби витримувалася методологія формування нових районів. Але не потрібно забувати й про особливості кожної області, географічне розташування, менталітет жителів, уклад їхнього життя. Мета реформи – зробити краще і без потрясінь для людей, від яких українці вже й так втомилися».

Нагадаємо.