Останні новини

Сергій Чернов: Унікальний для України медичний єврогрант якісно змінив первинну ланку медицини Харківщини

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь в ефірі програми «Де це?» на Громадському радіо.

«Харківська облрада разом із партнерськими громадськими організаціями виграли 2 роки тому проєкт ЄС — «Ефективна медицина в громаді». Завдяки цьому проєкту в область зайшли інвестиції ЄС на суму 500 тисяч доларів, плюс було співфінансування обласного бюджету і ми впродовж цього періоду реалізуємо проєкт», – зазначив Сергій Чернов.

Очільник обласної ради охарактеризував усі складові медичного єврогранту:

«Перший і головний компонент проєкту — підготовка кадрів для роботи в сільській медицині, створення умов для тих, хто сьогодні прийняв рішення для себе надавати медичні послуги. За ці роки працівники 34-х центрів медичної допомоги пройшли навчання.

Друга складова стосувалася надання мінігрантів. Були залучені кошти на ремонт сільських амбулаторій, закупівлю сучасного обладнання, придбали автомобілі в окремі медичні заклади. 

Третій напрям — ми проводили медичні ярмарки, поки не було пандемії. Завдяки діагностиці виявляли велику кількість хвороб на ранній стадії у людей в сільській місцевості. Також випускники медичних університетів знайомились із запитами сільських лікарень. Не поодинокі випадки, коли молоді лікарі переїхали в сільську місцевість».

Нагадаємо.