Сергій Чернов: Перспективи зниження економічної бідності це перш за все зміни в структурі економіки, створення сучасних робочих місць

Харківщина на 16 місці серед регіонів України за рівнем заробітної плати. Найбільша середня зарплата фіксується в Києві (17,5 тис. грн), найменша – у Чернігівській області (9,6 тис. грн).

У Харківській області в листопаді 2020 року середня заробітна плата складала 10 383 грн.

«Без сумніву, такий дохід явно недостатній для ефективного залучення найманих працівників і забезпечення нормальної життєдіяльності їх сімей», – відповідає на запитання журналістів депутат обласної ради Сергій Чернов.

Спостерігається значна диференціація в оплаті праці залежно від виду економічної діяльності.

Крім того, рівень заробітної плати визначається ще й економічним становищем окремих суб’єктів господарювання, а не складністю праці та його умовами, рівнем підготовки працівників.

Дані Державної служби статистики

«Як наслідок – відтік кваліфікованих кадрів. Навіть в Україні, є області, в яких за одну й ту ж саму роботу працівнику заплатять більше.

Що можна назвати серед причин? – Тривала структурна перебудова економіки, повільне підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції, недостатньо ефективні заходи для стримування інфляції, наявність тіньових виплат, недостатнє фінансування бюджетної сфери, ослаблення зусиль держави щодо перерозподілу доходів та ін.

Аналітики зараз все активніше використовують поняття «економічної бідності», основною причиною якої є малопродуктивна праця, що приводить до розтрати людського потенціалу і деградації суспільства.

Перспективи зниження економічної бідності це перш за все зміни в структурі економіки, створення сучасних робочих місць, які зможуть забезпечити гідні заробітки найманим працівникам», – прокоментував Сергій Чернов.

Нагадаємо.