Зміни територіального устрою не торкнулися повноважень депутатів райради

Про права виборців та новообраних депутатів розповів перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Титов.

«Депутат, насамперед, має представляти інтереси своїх виборців, і його голос – це голос виборців. Тобто коли депутат голосує на сесіях або комісіях за те чи інше рішення, то повинен розуміти, що робить вибір за людей, які йому довірилися. Він голосує за рішення щодо ремонту доріг, бюджетних витрат, будівництва нових об’єктів, змін в освітні, медичні програми тощо.

Депутат повинен проводити прийоми громадян (не менше разу на місяць), вислуховувати наші проблеми і вирішувати ті питання, на які може вплинути. Він може доносити скарги і пропозиції виборців на сесіях, пропонувати розглянути деякі питання.

Депутат районної ради має право писати депутатські звернення до голови ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, розташованих на території ради. Також він може звернутися до районної адміністрації.

Установа, яка отримала запит від депутата, зобов’язана дати усну чи письмову відповідь на запит на сесії ради. А за результатами цього запиту рада вже приймає відповідні рішення.

Депутат не може відмовити виборцю у прийомі.

Однак, є й питання, що не належать до компетенції депутата. На злободенні питання для нас, пенсіонерів, на кшталт збільшення пенсії, вони, на жаль, не впливають. Втім депутати можуть розв’язати нашу ще одну не менш болісну проблему – встановлення тарифів на комунальні послуги. Але тільки на ті, що надають районні комунальні підприємства.

Також депутат не може самостійно вирішувати питання ремонту чи то дороги, чи якогось закладу. Депутат не може й одноосібно вирішувати, на що розподіляти бюджет. Рішення приймається тільки голосами більшості депутатів.

Депутати не можуть гарантувати виборцям щось побудувати, поліпшити освіту, медицину тощо. Це також виконується тільки за рішенням більшості депутатів, а не однієї людини.

Зміна територіального устрою ніяк не змінила повноваження районних депутатів».

За матеріалами видання «Слобідський край».

Нагадаємо.