Сергій Чернов: Формувати громади необхідно лише на засадах їх подальшої спроможності

13 грудня Президент України вніс до Парламенту законопроект про зміни до Конституції в частині децентралізації влади. Законопроект позначений як невідкладний.

Свій коментар, щодо ходу реформи децентралізації, виклав голова Харківської обласної ради, президент УАРОР  Сергій Чернов в інтерв’ю програми «Де Це?» на Громадському радіо.

Сергій Чернов наголосив на тому, що формувати громади необхідно лише на засадах їх подальшої спроможності не тільки у найближчій перспективі, але й на більш тривалий період:

«Коли приймається рішення і створюється громада з населенням 3500- 4500 чоловік з розрахунку, наприклад, що на території є свердловина, яка дає додаткові надходження, і саме на цьому будується спроможність – це велика помилка. Ми бачимо чимало прикладів в багатьох областях України, де десь від 30 до 50 відсотків створено неспроможних громад. Час змусить переглянути ці рішення. Та, безумовно, спочатку треба пройти повністю процес створення ОТГ».

За словами президента УАРОР, «чим більше часу від початку реформи, від 2014 року, тим більше супротиву безпосередньо в тих громад на базовому рівні, які й не починали щось змінювати на місцях. Оскільки рішення, які прийняті були щодо фінансової децентралізації, дали додаткові можливості не лише ОТГ, але й усім без винятку громадам. І сьогодні є такі громади, які не мають жодного закладу, який надає послуги, і місцеві надходження і збори коливаються на рівні від 20 до 48%. А решта все-таки — це субвенції і дотації. Ті, хто не мають можливості надавати послуги, цей ресурс направляють винятково на заробітну плату і захищені статті. І це, переконаний, не про те, про що мріяли люди, які там живуть».

Нагадаємо.