Останні новини

Сергій Чернов: Виконавча і представницька гілки влади мають працювати разом, доповнюючи одна одну, відповідно до повноважень

В телеефірі UA: Харків голова Харківської обласної ради Сергій Чернов зупинився на питанні, що стосується  проведення перших сесій найвищого представницького органу регіону та місцевих рад.

«Сесії новообраних місцевих рад потрібно проводити якомога раніше. Дуже багато питань потребують прийняття. Але перші сесії стосуються винятково організаційних питань – обрання президії – голів та заступників, формування постійних комісій, а також питання, які дають можливість розпочати роботу ради як представницького органу влади», – вважає Сергій Чернов.

За словами Сергія Чернова, на рівні регіону, тобто для Харківської обласної ради, понад шістдесят питань готові до розгляду:

«До 1 січня наступного року завершується робота двадцяти цільових комплексних обласних програм. Потрібно приймати нові, щоб Державне казначейство могло фінансувати заходи, передбачені у програмах. Але вони мають пройти обговорення у профільних комісіях. Також до кінця року необхідно внести зміни до обласного бюджету та прийняти бюджет на 2021 рік.

Необхідно розглянути велику кількість питань стосовно спільної власності територіальних громад області, кадрові питання та інші, від яких залежить стабільна життєдіяльність регіону».

Очільник обласної ради вкотре наголоив, що виконавча і представницька гілки влади мають працювати лише разом, доповнюючи одна одну, відповідно до повноважень:

«Влада має працювати системно, приймати зрозумілі та зважені рішення. Обіцянки повинні не розходитися зі справами. Це велика відповідальність і саме цим мають керуватися у обласній та районних державних адміністраціях у співпраці з обраними радами всіх рівнів.

На рівні області чи району державна адміністрація та рада не можуть працювати окремо. Вони мають доповнювати один одного відповідно до своїх повноважень, оскільки обласні та районні ради не мають власних виконавчих комітетів, які мають ради громад, тож потрібно уникати конфліктів. Навіть там, де правова система має певні пробіли депутати та працівники адміністрацій мають знаходити порозуміння і спільно працювати на регіон».

Нагадаємо.