Сергій Чернов: Максимально розширюємо у регіоні лікувальну базу для прийому хворих на коронавірус

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов закликає кожного жителя регіону усвідомити свою персональну відповідальність за поширення коронавірусу.

Недотримання соціальної дистанції, невикористання засобів індивідуального захисту у публічних місцях і в спілкуванні – прояв злочинної безпечності.

«У понеділок я офіційно повернувся до своїх професійних обов’язків. За кілька днів пленарне засідання сесії Харківської обласної ради, на якому плануємо розглянути близько 60 питань, важливих для життєдіяльності регіону. Серед них – і рішення з виділення додаткових коштів нашим лікарням на боротьбу з COVID-19.

Проведення сесії ускладнюється ще й тим, що чимала кількість депутатів облради (майже 30 відсотків) знаходяться на лікарняних. Але життя зупинити не можна. І, користуючись нагодою, звертаюсь до депутатів проявити громадянську позицію, залишити усі справи, – винятком може бути тільки хвороба, – і взяти участь у роботі пленарного засідання 15.10.2020 року.

Дивлячись на статистику захворювань та вже беручи до уваги свій власний досвід, я хочу сказати єдине – бережіть себе!!!

Звучить дещо пафосно, але темпи зростання захворюваності на COVID у Харківській області збільшуються щотижня.

Ситуація не просто серйозна, наразі вона критична. Проте загальмувати поширення інфекції якраз у наших з вами силах. Спостерігаю, як люди їздять у транспорті, елементарні маски відсутні у більшості пасажирів; окремі масові заходи з великою кількістю учасників в маленьких не пристосованих приміщеннях; нехтування соціальною дистанцією, засобами індивідуального захисту при спілкуванні. Це просто поза межами здорового глузду і мого розуміння.

Жодної відповідальності перед оточуючими, дітьми, які їдуть поряд, навіть перед собою. Про який спад захворюваності може йтися, якщо ми самі постійно провокуємо ситуацію.

Будь-яка епідемія – це своєрідне стихійне лихо. Чи можна на 100 відсотків підготуватися до повені, до аномальної спеки, землетрусів? Неможливо тримати човен у кожному будинку або пожежну машину в кожному дворі. Ситуація була абсолютно нова, для її усвідомлення комусь знадобилося більше часу, але зараз демонструвати безпечність – це вже злочин.

Повірте, краще запобігти захворюванню, ніж потім лікуватись, тим більше, що наявний медичний ресурс, насамперед ЛЮДСЬКИЙ, дуже обмежений. І в окремих випадках працює він за межею можливостей. За це в черговий раз хочу подякувати нашим медпрацівникам. Але їх захист – це наш захист в критичній ситуації. Тому особиста відповідальна поведінка кожного з нас повинна бути на першому місці!!!

Зі свого боку в межах моїх повноважень ініціюю низку заходів у секторі медицини. Ініціюю якнайшвидше задіяти до базових лікарень, котрі ведуть боротьбу з COVID-19, додатково пульмонологічне відділення обласної клінічної лікарні, Інституту терапії ім. Малої Національної Академії медичних Наук та інші заклади, де є найважливіше – підготовлений медичний персонал, необхідна матеріально-технічна база, в т.ч. киснева підтримка, реанімаційні відділення, можливості якісного діагностичного обстеження в межах медичних комплексів.

Потрібно використати усі можливості зі збільшення ліжко-місць в працюючих COVID-відділеннях, відповідно до вимог медичного протоколу. Бо кожне додаткове місце в нинішніх умовах – це чиєсь збережене життя чи здоров’я.

Треба ефективно використовувати навіть не кожен день, а кожну годину для збільшення можливостей з госпіталізації усіх, хто цього потребує, і створення необхідних умов для нормальної роботи медперсоналу, та встановлення довіри між владою, медиками і пацієнтами.

Р.S. Сьогодні мене запитують, що я думаю про вимушений перехід на дистанційне навчання у школах та вишах. Міністр освіти рекомендував відпустити дітей на канікули з 15 жовтня.

Враховуючи ситуацію, особисто я підтримую цю ініціативу, але однієї пропозиції недостатньо, потрібна ще й політична поля, аби все це було в межах закону».

Нагадаємо.