Останні новини

Захист і відновлення: Важливі кроки на старті роботи Реєстру збитків

Планується реалізація Проєкту, який охопить реєстрацію збитків від юридичних та фізичних осіб у 45 категоріях.

Депутат Харківської обласної ради, Президент Конгресу самоврядування України Сергій Чернов взяв участь у зустрічі з Mathieu Mori, Генеральним секретарем Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

Захід об’єднав представників Офісу Ради Європи в Україні, українську делегацію у Конгресі, асоціації місцевого самоврядування та громадські організації.

Основна тема обговорення — запуск Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації. Також, способи залучення місцевих органів самоврядування для максимально ефективної взаємодії з громадянами у цьому процесі.

«За досвідом двох років роботи команди КСУ важливо визнати значення включення місцевих органів управління у процес Реєстру «Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна». Громади краще за інших розуміють потреби свого населення і можуть ефективно контролювати використання наданої допомоги», – говорить Президент Конгресу самоврядування Сергій Чернов.

Однією з ключових цілей є приведення нормативно-правової бази України у відповідність до міжнародних стандартів за всіма напрямками шкоди, визначеними Радою Міжнародного реєстру збитків, зокрема, за вимогами Світового банку та Ради Європи.

«Важливо створити національний координаційний механізм для виконання Угоди про функціонування Міжнародного реєстру збитків за участю місцевих органів самоврядування.

Заплановане впровадження постійного методично-консультативного забезпечення є ще однією важливою складовою у зміцненні можливостей громад у відновленні після збройної агресії рф. Крім того, потрібно не обмежуватися питаннями щодо майна, а дуже важливо забезпечити інклюзивний підхід до громадян України котрі отримали увіччя, інвалідність. Попереду багато роботи. Неможливо гаяти час на шляху до досягнення поставлених цілей!» – прокоментував Сергій Чернов.

Нагадаємо.