Останні новини

Колишні українські військовополонені розповіли свої історії на зустрічі з італійськими представниками

Колишні військовополонені та представники громадянського суспільства України передали італійським євродепутатам та місцевим представникам інформацію про знущання та порушення міжнародного права, які зазнали у російському полоні.

Ця зустріч відбулася у форматі Zoom-конференції в рамках круглого столу на тему: «Майбутнє Європи проходить через Україну», організованого ГО «Конгрес самоврядування України».

Максим Полупанов, Данило Кравець і Сергій Левченко, які пережили російський полон, поділилися своїми історіями.

ФОТО: УКРІНФОРМ

«Ми ніколи не здамося і сподіваємося, що ви теж стоятимете з нами до кінця», – сказав, звертаючись до італійських співрозмовників, Данило Кравець, який провів у російському полоні 175 днів.

Також під час зустрічі журналіст Андрій Куликов з Харкова надав інформацію про наслідки російських атак, спостережені ним особисто в місті.

Як розповів у розмові з кореспондентом Укрінформу президент ГО «Конгрес самоврядування України», депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов, метою заходу було перед виборами до Європарламенту, які відбудуться 6 червня, розблокувати інформаційний простір Італії, наповнений великою кількістю російських фейків про Україну.

ФОТО: УКРІНФОРМ

«Депутати Європарламенту, представники місцевого самоврядування і громадянського суспільства Італії з вуст військовополонених почули про порушення міжнародного права, знущання і катування, які відбувались і наразі тривають з військовими і мирними громадянами України у російському полоні. Це дуже важлива зустріч і дуже важливі комунікації», – сказав Чернов.

Він також повідомив, що італійська делегація у складі п’яти представників громадянського суспільства під час триденної поїздки до України побувала на Київщині та Чернігівщині безпосередньо в тих місцях, де катували людей.

«Із сьогоднішньої розмови ми відчули, що наші італійські співрозмовники підтримують Україну, і просили їх доносити правдиву інформацію, яку вони сьогодні почули в першу чергу з вуст військовополонених, до свого суспільства. Така країна як Італія для нас дуже важлива, і важлива її підтримка», – сказав президент ГО «Конгрес самоврядування України».

За його словами, дуже важливо також, щоб у новий Європарламент прийшло якомога більше депутатів, які знають правду про Україну, підтримують її і в майбутньому будуть ухвалювати відповідні рішення щодо військової підтримки, розвитку громадянського суспільства, відновлення України і допомоги українським військовим та їхнім родинам у реабілітації.

ФОТО: УКРІНФОРМ

Довідково: Чергові вибори до парламенту Європейського Союзу відбудуться 6-9 червня 2024 року. Вибори до ЄП – одні з найбільш масштабних демократичних виборів у світі. Мандат депутата Європарламенту розрахований на п’ять років. Європарламент засідає поперемінно у Страсбурзі та Брюсселі. У переважній більшості випадків парламент Євросоюзу разом із Радою ЄС ухвалює закони Європейського Союзу

Джерело: УКРІНФОРМ

Нагадаємо.