Сергій Чернов: Чорнобильська катастрофа стала гірким уроком для всього світу

Депутат Харківської обласної ради, Президент УАРОР Сергій Чернов звернувся до земляків в день 35-ї річниці трагедії у Чорнобилі.

«26 квітня – 35-та річниця руйнування четвертого енергоблоку на Чорнобильській АЕС, в результаті якого впливу радіації зазнали майже 8,4 мільйона людей в Україні, Білорусі та Росії.

Масштаби лиха могли б бути значно більшими, якби не самопожертва та вчасне реагування ліквідаторів аварії. Люди рятували світ ціною свого життя і здоров’я.

На Харківщині мешкає понад 20 тисяч осіб, що постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС. Більше 10 тисяч – учасники ліквідації наслідків на четвертому енергоблоці. З 1986 року на Харківщині померло понад 10 тисяч постраждалих внаслідок техногенної катастрофи.

Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними втратами.

Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи.

Минулого року депутати Харківської обласної ради виступили з ініціативою оголошення 2021 року – роком вшанування подвигу ліквідаторів та пам’яті жертв Чорнобильської трагедії та заснування відзнаки Президента України Пам’ятної медалі – «За участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи».

Експерти все активніше говорять про можливість розвивати постраждалі регіони.

Як відомо період напіврозпаду цезію-137 становить 30 років, а тому пройдено вже свого роду поворотний момент в історії Чорнобильської трагедії.

Поступово в постраждалих районах розвиваються приватні форми місцевого підприємництва, туризму, створюються нові робочі місця.

З 2010 року в країні офіційно діють екскурсійні тури, вони проходять за узгодженими з владою маршрутами. Людей приваблює можливість на власні очі побачити, як поводиться природа через десятиліття після вимушеного відходу людини.

Для відновлення постраждалих від катастрофи районів багато що ще належить зробити. Наслідки чорнобильської катастрофи, безумовно, будуть відчуватися не одне десятиліття.

Чорнобильська катастрофа стала важливим, але гірким уроком для всього світу. А також прикладом героїзму у боротьбі за життя мирного населення та майбутнє людства. Пам’ятаємо!!!», – написав Сергій Чернов.

Довідково. Чорнобильська катастрофа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними втратами.

Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження.

Довкола 4-го блоку був побудований бетонний «саркофаг» (об’єкт «Укриття»).

Нагадаємо.