Сергій Чернов: Сьогодні не повинно бути корупції у сфері лісового господарства

У Харкові відбулося виїзне засідання Комітету з питань антикорупційної політики Верховної Ради України.

Крім народних депутатів, членів комітету, у засіданні беруть участь голови постійних комісій та депутати Харківської обласної ради, представники інших органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

У порядку денному засідання, зокрема, питання про стан розслідування корупційних правопорушень у сфері лісового господарства та незаконної передачі у приватну власність земель Національного природного парку «Гомільшанські ліси».

У контексті заходу голова Харківської обласної ради Сергій Чернов на своїй сторінці в Фейсбук звернув увагу на необхідність доопрацювання правового поля, що регулює питання використання лісів, оскільки корупція у цій сфері загрожує екології та хвилює суспільство.

Також він нагадав, що для Харківської обласної ради питання врегулювання користування лісовими ресурсами та припинення незаконних вирубок є принциповим. З приводу чого депутатами було прийнято низку звернень до органів державної влади та інстанцій, що на національному рівні керують галуззю.

«Очевидною є недосконалість законодавства у сфері лісового господарства. Особливо стосовно насаджень лісових смуг і відсутність у них власника. Ситуація, що склалася в регіоні із використанням ресурсного потенціалу лісів і лісових земель та безконтрольного використання лісових ресурсів давно викликає занепокоєння обласної ради, у тому числі, через суттєву шкоду навколишньому природному середовищу. Крім того, як відомо, ситуація отримала значний суспільний резонанс.

Впродовж 2016-2018 років депутати Харківської обласної ради ухвалили низку звернень до Парламенту та Уряду, а також керівництва Держагентства лісових ресурсів. У цих зверненнях Харківська обласна рада не тільки просила врегулювати питання збереження, використання та відновлення ресурсного потенціалу лісів і лісових земель, а й надала низку пропозицій стосовно порядку використання та контролю. Зверталися до органів державної влади й наші колеги з інших областей.

Законотворці, органи місцевого самоврядування, правоохоронці та науковці мають об’єднатися для розв’язання задач раціонального використання лісових ресурсів та викоренення корупції у цій сфері», – переконаний Сергій Чернов.

Нагадаємо.