Ініціатори проведення наради – Харківська обласна рада, регіональне відділення Асоціація міст України та Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області.
Перші кроки новообраних місцевих рад та алгоритм дій. Підготовка та проведення перших сесій органів місцевого самоврядування з огляду на правові норми. Що потрібно виконати у межах закону, а що можна відтермінувати? Які виникають правові колізії з законодавчої точки зору? Про це йшлося на нараді, яка відбулася у Красноградській ОТГ.
Як розповіла Світлана Кривенко, голова Красноградської міської громади, «Найбільша проблема – відсутність закону 3651. Ми на старому місці вже не можемо працювати, а на новому – ще не можемо. Це одне з найболючиших питань щодо проведення першої сесії. З визначенням старостинських округів, старост, структури Красноградської ОТГ. Які проблеми? Це бюджет. Проведення тендерів на харчування дітей, енергоносії… чекаємо на закон».
Проведення таких нарад планували у кожному з семи новоутворених районів, але всі вони, окрім Красноградського, потрапили до червоної зони карантину. Тому у нараді, що відбулася у Краснограді, взяли участь громади Богодухівського, Чугуївського та Дергачівського районів, а також провідні експерти у галузі місцевого самоврядування та фахівці Харківської обласної ради.
«Дуже важливо проводити такі зустрічі, на цьому наполягає голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, щоб дати роз’яснення, як формувати підготовчу роботу до проведення перших сесій», – підкреслила
Олена Кулик, начальник управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків Харківської обласної ради.
Громади цікавили питання щодо їхньої діяльності за нових умов – формування старостинських округів, формування бюджетів, і найгостріше питання – оформлення трудових відносин.
«Органи місцевого самоврядування опинилися сьогодні майже сам на сам у тій правовій ситуації, яка існує сьогодні. Багато різночитань у тих нормах, які вже прийняті і існують. На жаль, наші законодавці не встигають за часом і ми вимушені шукати компенсатори, щоби запрацювали новообрані місцеві ради. Що робити з тими радами, що увійшли до складу ОТГ не у добровільному порядку, а за постановою Кабінету Міністрі – тобто утворені в адміністративному порядку? Там не зазначено правонаступництво», – розповів Микола Тітов, віце президент, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.
За словами Миколи Тітова, за роз’ясненнями доведеться звертатись до ЦВК, профільного комітету Верховної ради та до Мінфіну, щоби отримати відповіді, які б дозволили новоутворенним громадам ефективно працювати далі. А ще громади чекають на прийняття закону, який врегулює усі невизначені питання.
Нагадаємо.