Останні новини

Сергій Чернов: В першу чергу будуть обговорені всі гострі питання, які не вирішуються на рівні районних рад

В Українській асоціації районних та обласних рад обговорили проблеми, що склалися на районному рівні самоврядування.

Секретаріат Української асоціації районних та обласних рад провів чергову всеукраїнську онлайн-нараді з актуальних питань діяльності районних рад, за участі їхніх очільників.

Під час заходу обговорили поточну роботу Асоціації, спрямовану на підтримку органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня та зв’язаний з цим нормотворчий процес.

«Всі проблеми, які хвилюють районні та обласні ради, були донесені до найвищого керівництва Офісу Президента. Ми домовилися, що найближчим часом буде заплановано засідання, створеного Президентом України Конгресу місцевих та регіональних влад, і відбудеться засідання Палати регіонів і Палати місцевих влад, де в першу чергу будуть обговорені всі гострі питання, які не вирішуються на рівні районних рад», – сказав Президент УАРОР Сергій Чернов.

Також Сергій Чернов повідомив, що у травні планується проведення Форуму місцевого самоврядування за участю народних депутатів, представників міжнародних організацій, органів виконавчої влади, Офісу Президента.

Українська асоціація районних та обласних рад пропонує провести детальний аналіз ходу реформи децентралізації й за результатами оновити відповідну Концепцію, надати субвенцію на виплату зарплатні працівникам апаратів чинних районних рад та заборгованостей працівникам ліквідованих районних рад, внести зміни до Бюджетного кодексу, де визначити склад доходів районних бюджетів та виписати повноваження, під які можуть надаватись ресурси для їх виконання, внести зміни до Конституції України щодо децентралізації влади, передбачити в складі Кабінету Міністрів України посаду Віце-прем’єра України, відповідального за реформування самоврядування України.

Нагадаємо.